Lębork – sprawy aktualne

To, co warto wiedzieć

Każdy, kto interesuje się losem miasta, a także regionu zapewne na co dzień interesuje się tym, co dzieje się u nas na bieżąco. Warto więc podsumować ostatnie wydarzenia oraz powiedzieć co nieco o tym, co nas czeka. Jest to rozwiązanie niewątpliwie bardzo wygodne dla każdego, kto jest zapracowany i zabiegany, i nie ma czasu na to, by codziennie przeglądać wydarzenia.

Dzieci z Domu Dziecka otrzymały samochód

Często w okresie świątecznym słyszymy o różnej pomocy czy podarkach, które otrzymują domy dziecka. Czasem są to sprzęty, meble, ubrania, a niekiedy słodycze. Tym bardziej niezwykły jest prezent, jaki otrzymali podopieczni Domu Dziecka w Nowej Wsi Lęborskiej. Auto to Volkswagen Touran, w którym może się pomieścić siedem osób. Dzięki temu dzieci będą mogły w sposób szybki i łatwy przedostać się do szkoły bądź do lekarza. Samochód jest używany, natomiast jego wartość to 75 tys. złotych. Samochód ów jest prezentem gwiazdkowym, a pochodzi od Starostwa Powiatowego.

Nowe znaki na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba jest znanym szlakiem pielgrzymkowym. Właśnie na lęborskim odcinku tejże drogi pojawiło się nowe oznakowanie, które znacznie ułatwi peregrynację pielgrzymów. Mowa tu o fragmencie o długości 25 km. Droga otrzymała nową infrastrukturę oraz znaki, dzięki którym zarówno osoba piesza jak i rowerzysta może ocenić odległość pomiędzy jednym punktem orientacyjnym a drugim. Znaki te poinformują gdzie w najbliższej odległości znajduje się baza postojowa.

Co w tym roku z kolędą?

Już od wielu lat tradycyjnie księża odwiedzają domy w ramach wizyt duszpasterskich, zwanych potocznie kolędami. Jednakże od czasu wystąpienia epidemii COVID 19 wiele kolęd się nie odbyło. Jak to będzie wyglądać w tym roku w Lęborku?

Decyzję na temat kolęd duszpasterskich wydał biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Księża znów będą chodzić po domach, jednakże wszystko odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. To w praktyce oznacza, że jeśli ktoś będzie obawiał się wpuścić księdza z powodów zdrowotnych to taka decyzja będzie zrozumiała.

Szukasz stron do informacji z innych miast z regionu? Polecamy: slupskinfo.pl