Sarbsko – Sea Park zaprasza

Atrakcja na październik

Sea Park przy jeziorze Sarbsko może kojarzyć się z wakacyjnym spędzaniem czasu, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by pojechać tam jesienią. Jest to jedno z ważniejszych miejsc rozrywki i wypoczynku w Słowińskim Parku Narodowym. Warto wiedzieć, że jest to pierwszy tego typu park w Polsce, który jest jednocześnie i komercyjny i edukacyjny. Nie brakuje w nim chociażby morskich zwierząt. Mowa tu o fokach bałtyckich, czy uszatkach, natomiast nie zabrakło także kotików. Jest to niewątpliwie wspaniała atrakcja dla dzieci. Jednak stworzenia te mogą radować również dorosłych. Sea Park zaprasza w swoje progi osoby indywidualne, natomiast dla grup zorganizowanych przewiduje atrakcyjne oferty biletowe.

Czym jest Sea Park w Sarbsku?

Jest to pierwszy tego typu park, który powstał w naszym kraju. Jest tematyczny oraz edukacyjny. Każdy kto tam przyjdzie może zapoznać się z życiem zwierząt morskich oraz z roślinnością. Mowa tu oczywiście o tych organizmach, które żyją w Morzu Bałtyckim. W Sea Parku w Sarbsku można spędzić cały dzień. Powierzchnia kompleksu wynosi 5 ha, natomiast na tym terenie czeka na gości aż 10 wspaniałych i niepowtarzalnych atrakcji.

Można zobaczyć wodne show

Niespotykaną nigdzie indziej i przyciągającą tłumy atrakcją jest tzw. wodne show. Można je zobaczyć na jednej z trzech scen widowiskowych. Uchatki kalifornijskie w towarzystwie fok bałtyckich w ramach show dają popis akrobacji, jednocześnie pokazując swoje zwierzęce wdzięki. Dzieciom na pewno też spodoba się inna atrakcja. Jest to „Błękitek – Mówiący Wielorybek”. Prócz wielorybka na zwiedzających czekają inne makiety innych morskich zwierząt, które zostały przedstawione w skali 1:1.

Inne atrakcje

Sea Park współpracuje m.in. z Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego. Oprócz tego na głodnych czekają lokale gastronomiczne, natomiast dzieci mogą skorzystać z placu zabaw. Gdyby komuś było mało może ucieszyć się innymi atrakcjami. Na przykład parkiem miniaturowych latarni.