Stan gastronomii w Lęborku

Egzotyka czy fast food?

Od wielu lat znakomite autorytety uświadamiają Polaków w kwestii gotowania, dobrego smaku oraz jakości kuchni na całym świecie. Dzięki temu staliśmy się otwarci na nowe smaki. W Lęborku pojawiło się właśnie bardzo nurtujące pytanie z tej dziedziny. Na co stawiać? Na japońską egzotykę, czy może na amerykańskie fast foody?

Lębork Japonią stoi

To określenie może brzmieć trochę na wyrost, jednakże w kontekście restauracji, o której chcemy wspomnieć jest jak najbardziej adekwatne. Mowa tu o jednym z najlepszych japońskich lokali w Polsce, czyli Sushi World. Jest to zjawisko dość rzadkie w skali kraju. Sushi World posiada swoje lokale jedynie w 14 miastach w Polsce, a właśnie jednym z nich jest Lębork. Ciekawostką jest fakt, że w Sushi World nie zjemy na miejscu. Możemy jedynie wziąć dania na wynos, bądź zamówić je na dowóz pod wskazany adres.

Sushi World chlubi się tym, że łączy nowoczesność z tradycją. Bardzo interesująca wydaje się tu być oferta promocyjna. Jeżeli zamówisz jedzenie w Sushi World i zamierzasz odebrać je w lokalu, a wartość zamówienia przekroczy 50 zł to wówczas otrzymasz jedną rolkę sushi gratis. Wartość takiej rolki to 28,9 złotego. Natomiast przy zamówieniu powyżej 110 złotych dostaniesz dwie rolki o łącznej wartości 49,8 zł. Zamówienia można składać od niedzieli do środy między godz. 12:00 a 22:00 oraz od czwartku do soboty między 12:00 a 23:00.

Kiedy otwarcie KFC?

Mówiliśmy o kuchni japońskiej, to teraz przejdźmy do amerykańskiego fast fooda czyli KFC. Tutaj powstał dość poważny, jak się zdaje problem. Mianowicie, uroczyste otwarcie pierwszej w Lęborku restauracji należącej do sieci wydającej chrupiące kuczaki miało nastąpić w środę 12 stycznia. Jednakże tak się nie stało. Oficjalną przyczyną tej klapy miałbyś fakt, iż jeszcze nie zakończyły się prace wykończeniowe pomieszczenia, które ma służyć za lokal. Drugi termin otwarcia nie jest konkretnie znany, ale najprawdopodobniej czynnego KFC w Lęborku możemy spodziewać się w lutym.

Czas pandemii nastręczył wiele problemów branży gastronomicznej. Jednakże, jak widzimy w Lęborku w niczym to nie przeszkodziło, by otwierały się nowe lokale. Przechodząc do tego wpisu dowiesz się, czy w dobie koronawirusa opłaca się inwestować w lokal gastronomiczny.