Policjanci zapobiegli samobójstwu

Zadzwoniła na numer alarmowy

Zamierzająca popełnić samobójstwo kobieta zadzwoniła pod numer 112. Przez telefon przekazała informację o swoich zamiarach. Dzięki szybkiemu i bardzo sprawnemu działaniu dyspozytorni, Centrum Interwencji Kryzysowych, policjantów oraz służb medycznych udało się uniknąć najczarniejszego scenariusza.

Szczegóły akcji

Kobieta, znajdująca się w średnim wieku, zadzwoniła pod numer 112 we wtorek, 23 listopada. Była bardzo roztrzęsiona, groziła, iż odbierze sobie życie. Osoba w tamtym momencie pełniąca dyżur przy telefonie powiadomiła o wszystkim policję, natomiast początki nie wyglądały zbyt optymistycznie. Kobieta nie chciała powiedzieć, gdzie się dokładnie znajduje. Również próba jej namierzenia spełzła na niczym. Lokalizatory wskazywały, że kobieta dzwoni bądź to z powiatu lęborskiego, bądź wejherowskiego. Dyspozytornia przekazała kobietę do telefonu psychologa z Centrum Interwencji Kryzysowych w Gdańsku.

Po rozmowie z psychologiem kobieta podała w końcu swój adres. Wtedy policja już działała. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie rozpoczęli dokładniejsze namierzanie kobiety. Psycholog z CIK przekazał do służb informację, iż rozmówczyni znajduje się na terenie powiatu lęborskiego, przy czym wymienił dokładny adres posesji. Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że posiadłość jest ogrodzona, natomiast brama – zamknięta. Postanowili więc oni przeskoczyć przez ogrodzenie. Dotarli do domu, gdzie zapobiegli tragedii. W międzyczasie o wszystkim były poinformowane służby medyczne, które zabrały kobietę do szpitala.

Tragedii zawsze można zapobiec

Służby uczulają, by nie pozostawać obojętnym na tragedię bliskich. Jeżeli ktoś z nas wie o tym, że ktoś z naszych bliskich, rodziny, znajomych czy sąsiadów jest w złym stanie psychicznym, niech się tym zainteresuje. Czasem wystarczy rozmowa, okazanie zainteresowania czy troski. W sytuacjach trudniejszych i bardziej złożonych, kiedy podejrzewamy, że może komuś stać się krzywda, należy powiadomić służby poprzez telefon na 112.

W tym artykule również jest poruszany temat samobójstwa, ale, niestety już z gorszym finałem.