Trwa akcja łapania złodziei

Policjanci z Lęborka szukają sprawców kradzieży

Lęborska policja zwraca się do wszystkich możliwych świadków lub osób posiadające informacje o kontakt w sprawie odnalezienia sprawców kradzieży. Część złodziei już trafiła do policyjnej celi, natomiast część wciąż przebywa na wolności. Chodzi o dwa dość duże przestępstwa. Policja złapała po jednym sprawcy każdego z zajść, natomiast wiadomo, że nie działali oni w pojedynkę. Kradzieże dotyczą katalizatorów oraz paliwa. Na razie policji udało się schwytać 30-latka oraz 31-latka.

Sprawa katalizatorów

30-latek mieszka w Nowej Wsi Lęborskiej i ostatnio usiłował wyciąć katalizator z samochodu, należącego do kogoś innego. Funkcjonariusze schwytali 30-latk, natomiast jego wspólnik zbiegł. Najprawdopodobniej nie była to pierwsza próba kradzieży, której dopuściła się ta para. Na terenie powiatu lęborskiego słyszeliśmy już o sytuacjach, kiedy ludziom ginęły katalizatory. Do zatrzymania doszło w piątek, 12 listopada. Dwaj mężczyźni usiłowali podnieść lewarkiem golfa, natomiast potem wyjąć z samochodu katalizator. Wszystko działo się na jednym z lęborskich osiedli. Jeden z mieszkańców osiedla, widząc, co się dzieje postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Śledczy szybko podjęli trop. Choć mężczyźni zbiegli z miejsca zdarzenia, pozostawili tam narzędzia. To właśnie dzięki temu udało się ustalić tożsamość jednego z nich. Wspólnik zatrzymanego złodzieja wciąż jest poszukiwany.

Sprawa paliwa

Kradzież paliwa dotyczy nieco dawniejszej sprawy. Śledczy z Lęborka od jakiegoś czasu usiłowali ustalić, kto ukradł olej napędowy o łącznej wartości 2000 złotych. Do tego przestępstwa doszło 8 listopada w poniedziałek. Dwaj sprawcy ukradli wówczas 330 litrów paliwa. Zatankowali na stacji, a następnie odjechali. Policjantom udało się zatrzymać jednego z nich 31-letniego mieszkańca powiatu słupskiego.

Co grozi za te przestępstwa?

Za opisane powyżej przestępstwa sprawcom grożą surowe kary. Za kradzież polskie prawo przewiduje 5 lat pozbawienia wolności.