Znęcał się nad konkubiną

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę

Funkcjonariusze policji z Lęborka dokonali zatrzymania agresywnego mężczyzny. 28-latek miał kopać, bić, zastraszać oraz poniżać swoją konkubinę, młodszą od niego o siedem lat. Sprawa ciągnęła się już od dłuższego czasu, natomiast mężczyzna wpadł w ręce policji dopiero teraz. Zarzuty, jakie usłyszał są dość poważne i istnieje duże prawdopodobieństwo, że 28-latek straci wolność.

Szczegóły sprawy

Do zatrzymania doszło w sobotę, 13 listopada. Lęborscy policjanci aresztowali 28-letnigo mężczyznę, który już od dwóch lat znęcał się nad swoją 21-letnią konkubiną. Dlaczego dopiero teraz? Pokrzywdzona najprawdopodobniej wcześniej nie miała odwagi zgłaszać przestępstwa. Dopiero kiedy naprawdę zaczęła odczuwać lęk przed utratą życia lub trwałym kalectwem zdecydowała się zawiadomić policję. To właśnie na jej wezwanie do mieszkania pary przybyli funkcjonariusze.

Jak się okazało mężczyzna sprytnie manipulował kobietą. Wprawdzie myślała ona już wcześniej, by zgłosić swoją krzywdę, natomiast mężczyzna groził, że wówczas się zabije. Dobrze, że w końcu powiadomiła policję, natomiast nie zmienia to faktu, że koszmar kobiety trwał za długo. 28-latek awanturował się, bił konkubinę po twarzy, kopał ją, a także znęcał się nad nią psychicznie. Ponadto wpływał na to, aby miała ona ograniczone kontakty z rodziną i znajomymi.

Funkcjonariusze wystąpili do urzędu o wydanie niebieskiej karty w związku z czynami mężczyzny. W poniedziałek, 15 listopada prokuratura zastosowała wobec 28-latka środki zapobiegawcze. Pierwszy z nich to dozór policyjny, natomiast drugi to brak możliwości wyjechania za granicę. Trzeci środek to zakaz zbliżania oraz kontaktu z pokrzywdzoną, natomiast czwarty to opuszczenie wspólnego mieszkania konkubentów.

Jeżeli interesują Cię aktualności z regionu, to zobacz co nowego słychać w Słupsku.