DK 6 drogą przeklętą?

Skąd przyczyna wypadków

Jak głosi znane powiedzenie: nic nie dzieje się bez przyczyny. Jednakże co najmniej zastanawiające może być to, jak często i z jak fatalnymi skutkami kończą się wypadki na drodze krajowej nr 6. DK 6 przebiega przez powiat lęborski. Jest więc to dla naszych mieszkańców bardzo ważna arteria. Przemieszczamy się tędy do pracy, do rodziny i bliskich w odwiedziny, wieziemy nią dzieci oraz osoby starsze. Bardzo istotne jest również to, że tą drogą do nagłych wypadków jadą policjanci, strażacy oraz pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego. A przecież samochody służb nie są odporne na wypadki. Jako że temat nie jest świeży, w końcu pewne osoby postanowiły przyjrzeć się temu z bliska.

Komisja postanowiła zbadać sprawę

Na miejsce wypadków, które miały miejsce na DK6 przybyła specjalnie do tego celu powołana komisja. W jej skład wchodziły trzy osoby. Jedną z nich był policjant, drugą strażak, natomiast trzecią reprezentantka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Komisja postanowiła przyjrzeć się dokładnie temu, co mogło być ewentualną przyczyną wypadków, w których giną i otrzymują obrażenia niewinne osoby.

Wyniki oględzin komisji są takie, że nikt nie dopuścił się uchybień, jeżeli chodzi o oznakowanie czy infrastrukturę drogową. Jednakże komisja orzekła, iż na tym odcinku DK6 przydałoby się zmienić infrastrukturę. Chodzi tutaj o dodanie oznakowania na poziomie drogi. Są to bardzo ważne wnioski, które mogą potwierdzić bądź zaprzeczyć temu, co tak naprawdę miało wpływ na śmiertelne wypadki.