Pijana 26-latka na torach: Poszukiwana przez policję i z narkotykami przy sobie
W sobotnią noc, po godzinie 23:00, lęborska policja została zaalarmowana o obecności młodej kobiety na torach kolejowych pomiędzy Lęborkiem a Leśnicami. Kobieta, podejrzewana o bycie pod wpływem alkoholu, przysiadła na torach, po czym skierowała się w stronę miasta. Na podstawie podanego rysopisu, dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol policyjny w celu rozpoczęcia poszukiwań.
Interwencja policji na ulicy Kolejowej
Policjanci, patrolując okolice ulicy Kolejowej w Lęborku, zauważyli kobietę, której zachowanie wskazywało na upojenie alkoholowe. Identyfikacja potwierdziła, że jest to 26-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe w celu odbycia kary dziesięciu miesięcy więzienia za przestępstwo kradzieży.
Odkrycie nielegalnych substancji
Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli przy kobiecie zawiniątko zawierające susz roślinny. Wstępne testy sugerowały, że może to być marihuana. Policjanci natychmiast zabezpieczyli substancję i zatrzymali kobietę pod zarzutem posiadania narkotyków.
Konsekwencje prawne
Po postawieniu zarzutów związanych z posiadaniem środków odurzających, kobieta ma dziś zostać przewieziona do zakładu karnego. Sprawa ta pokazuje, jak istotna jest szybka reakcja służb w sytuacjach zagrożenia oraz ich zdolność do efektywnego działania w sytuacjach kryzysowych.
Źródło: Wiadomości Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

Kierowca po potrąceniu: To piesi powinni uważać na pasach”
Narkotyki ukryte w „zestawie pierwszej pomocy
Kierowca i pasażer uciekli z wypadku, zostawiając ranną kobietę w Łebuni
Sześć osób poszukiwanych zatrzymanych w akcji policji w powiecie lęborskim
Policjanci w czasie wolnym powstrzymali pijanego kierowcę przed tragedią
Pijani kierowcy w Łebie i Lęborku: dramatyczne incydenty na drogach