Lębork – najważniejsze wydarzenia

Podsumowanie tygodnia

Kolejny tydzień dobiegł końca, a co za tym idzie czas na podsumowanie. Co wydarzyło się w Lęborku oraz w regionie? Które z tych wydarzeń były najważniejsze? Zapraszamy na przegląd aktualności.

Redkowice wspólnie czytały

W gminie Redkowice odbyło się Narodowe Czytanie, natomiast czytanym dziełem była „Moralność Pani Dulskiej”. To, że była to właśnie ta lektura jest decyzją odgórną. W całym kraju, wszędzie tam, gdzie odbywa się Narodowe Czytanie przedmiotem jest to właśnie wiekopomne dzieło Gabrieli Zapolskiej. W Redkowicach miejscem wydarzenia była Szkoła Podstawowa, natomiast jeszcze konkretniej – odbyło się to w sali gimnastycznej. Gmina zrobiła to tak, że czytanie przebiegło z podziałem na role. Swoje role odegrali dyrektor szkoły, sołtys, przewodnicząca rady rodziców, nauczyciel oraz uczniowie.

Nastoletnia złodziejka kosmetyków

Pochodząca z gminy Wicko 16-letnia dziewczyna dopuściła się kradzieży kosmetyków. Wartość skradzionych towarów opiewa na łączną sumę 1 tys. złotych. Śledczy dopiero po pewnym czasie ustalili tożsamość podejrzanej. Do zdarzenia doszło w ostatnim tygodniu zeszłego miesiąca, natomiast miejscem kradzieży był jeden ze sklepów w Lęborku. Kamery nagrały czyn. Na filmie widać, jak młoda osoba płci żeńskiej wynosi kosmetyki, które wcześniej ukryła do plecaka i w rękawach. Młoda złodziejka usłyszała już zarzuty. O tym, jaki los ją teraz czeka będzie rozstrzygał Sąd Rodzinny.

W Łebie można zostać kucharzem

Nie trzeba od razu startować w Masterchefie albo odbywać stażu w prestiżowej restauracji, by nauczyć się bardzo dobrze gotować. W tym miesiącu będzie można to zrobić w Łebie. Odbędą się tam bowiem zajęcia z mistrzem gotowania, natomiast zapisać może się każda chętna, dorosła osoba. Na październik przewidziane są trzy terminy warsztatów. Pierwszy 14 października, drugi 21 października, natomiast trzeci – 28 października. Każdy z tych dni to czwartek. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15:00, natomiast zakończą się o godz. 19:00.