Można wstąpić do WOŚP w Lęborku

Wolontariusze poszukiwani

Choć 30 edycja WOŚP ruszy dopiero w styczniu 2022 roku to zarejestrować się jako wolontariusz można już teraz. Osoby, które będą zaangażowane w zbiórkę pieniędzy na pewno przydadzą się w Lęborku. Tym razem zabranie pieniądze posłużą do wsparcia okulistyki dziecięcej, natomiast nazwa finału to „Przejrzyj na oczy”. Wszystkie chętne osoby mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową lęborskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać zarówno osoba dorosła jak i niepełnoletnia. W pierwszym przypadku należy zrobić to osobiście, natomiast w drugim robi to rodzic bądź opiekun prawny. Tak więc na ulicach Lęborka będziemy mogli spotkać nieco starszych, jak i młodszych wolontariuszy kwestujących z puszką.

Po wejściu na stronę internetową należy się zalogować. W tym celu należy założyć konto, a następnie podać swój login oraz wymyślone osobiście hasło. Po wpisaniu danych trzeba koniecznie potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu niezbędne jest wykonanie telefonu do Komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Dzwonić można od poniedziałku do piątku, między godz. 7:00 a 15:00. Zgłoszenia na wolontariuszy WOŚP można dokonywać do dna 31 grudnia 2021 roku, natomiast liczba miejsc jest ograniczona.

Zaangażowanie przedsiębiorców oraz instytucji

Jeżeli ktoś posiada własne przedsiębiorstwo bądź też przewodzi jakiejś instytucji, również może pomóc w zbiórce WOŚP. Sztab Orkiestry w Lęborku daje możliwość zaangażowania się w tzw. stacjonarną puszkę sztabową. Aby wziąć w tym udział należy w pierwszej kolejności wypełnić odpowiedni formularz. Następnie należy przesłać ten formularz do sztabu WOŚP.

Osoba, która zdecyduje się na ten krok zostaje opiekunem stacjonarnej puszki. Wówczas musi się ona zarejestrować na stronie sztabu. Tam po uzupełnieniu wszystkich formalności oraz elektronicznym potwierdzeniu tożsamości można zarejestrować swoją puszkę.

Dokładna data finału do 31.01.2022 roku.

Jeżeli interesują Cię inne aktualności z regionu, koniecznie wejdź na tę stronę.